بروزرسانی خودکار containers در داکر docker با watchtower

اگر از docker برای بسته های نرم افزار و هاست استفاده می کنید و جزو علاقه مندان DevOps هستید، پس حتما با این نیازمندی برخورد کرده اید که چگونه می شود به طور خودکار containers ها را بروزرسانی کرد؟!

خوشبختانه ابزارهایی برای اینکار بوجود آمده است که بسیار آسان و ساده اینکار را انجام می دهند. یکی از بهترین این ابزارها watchtower هست. watchtower خودش یک image ساده هست که فقط باید آن را اجرا کنیم. به همین سادگی

docker run -d --name watchtower 
-v /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock v2tec/watchtower

همچنین اگر از docker compose استفاده میکنید به شیوه زیر عمل کنید

version: "3"
services:
  watchtower:
    image: v2tec/watchtower
    volumes:
      - /var/run/docker.sock:/var/run/docker.sock

همچنین کلی تنظیمات اضافه تر دارد. مثلا می توانید تنظیم کنید که در چه بازه های زمانی عمل بررسی را چک کنید. به طور پیش فرض هر ۵ دقیقه این کار را انجام می دهد.

حتی اگر بخواهید می توانید تنظیم کنید که فقط container های خاصی را چک کند. برای اینکار باید برچسب com.centurylinklabs.watchtower.enable را با مقدار true روی آن container ها اعمال کنید. البته هنگام اجرا watchtower هم باید پارامتر –label-enable را تنظیم کنید.

تنظیمات دیگری هم هست که می توانید در مخزن آن ببینید. https://hub.docker.com/r/v2tec/watchtower

آموزش ویدئویی فارسی زامارین اندروید

سلام دوستان
اگر با زامارین Xamarin آشنایی ندارید در ابتدا عرض میکنم که زامارین یک تکنولوژی بر پایه دات نت و زبان سی شارپ هست که با استفاده از آن شما می توانید برنامه های چندسکویی یا multi-platform برای موبایل تهیه کنید. زامارین به دو صورت زامارین native و زامارین فرم Xamarin Forms ارائه می شود. که تفاوت های این دو در ویدئو مقدمه شرح داده شده است.
این مجموعه ویدئو برای کار با زامارین اندروید تهیه شده است و البته ۷۰٪ مسائل بین همه پلتفرم های مشترک هست.
امیدوارم از این مجموعه آموزشی لذت ببرید.

سرفصل ها:

۰- مقدمه ای بر زامارین Xamarinدانلود
۱- چرا زامارین مهم است – یک داستان واقعیدانلود
۲- آموزش نصب زامارین در ویژوال استودیو – قسمت اولدانلود
۲- آموزش نصب زامارین در ویژوال استودیو – قسمت دومدانلود
۳- نصب شبیه ساز جنی موشن Genymotionدانلود
۴- ساخت یک برنامه سادهدانلود
۵- پلتفرم زاماریندانلود
۶- ساختار یک برنامه اندرویددانلود
۷- کنترل های طراحی صفحات در اندرویددانلود
۸- ساختار پروژه فروشگاه کتابدانلود
۹- ساخت صفحه نمایش جزئیات کتابدانلود
۱۰- متصل کردن دیتا به صفحه نمایش کتاب دانلود
۱۱- ساخت یک لیست ویو ساده listview دانلود
۱۲- ساخت لیست ویو سفارشی custom listviewدانلود
۱۳- انتقال دیتا بین اکتیویتی هادانلود
۱۴- ساخت یک وب سرویس rest در asp.netدانلود
۱۵- فراخوانی وب سرویس rest در زاماریندانلود
۱۶- ذخیره سازی دیتای ساده در زاماریندانلود
۱۷- ذخیره سازی دیتا در زامارین با استفاده از sqliteدانلود
۱۸- صفحه ثبت نام و سفارش کتابدانلود
۱۹- سبک متریال دیزاین اندروید material designدانلود
۲۰- کار با دفترچه تلفن در اندروید دانلود
۲۱- ارسال پیامک از طریق کد و دریافت پیامدانلود
۲۲- کار با گالری تصویر در اندرویددانلود
۲۳- انتشار برنامه اندروید در کافه بازار دانلود

لطفا آقای مصطفوی باشیم

آقا ببخشید!
آقا ما حواسمون نبود!
آقا بخدا ما نمیخواستیم!
آقا یه لحظه حواسمون پرت شد!
پسرک در حالی که بشدت اشک می ریخت مدام تکرار می کرد.
روبروی پسرک مردی حدودا ۳۵ ساله سعی داشت پسرک پریشان رو آروم کنه. دندون های مرتبش خنده هاش رو قشنگ تر می کرد. کت و شلوار قهوه ای روشنش اون رو جذاب کرده بود. ولی لکه ی پایین جیب کتِ نو و قشنگش حسابی خودنمایی می کرد. و همین لکه ی سیاه بدقواره، موضوع اشک های پسرک بیقرار بود.
پسرک قلم مو و دوات سیاهش رو توی دستاش گرفته بود و با شرمندگی از معلم عذرخواهی میکرد. شرمندگی از تمام قامت پسرک می بارید. کت و شلوار معلم خیلی اتفاقی با دوات لک شده بود. کت و شلواری که تازه امروز روز اولی بود که آقای مصطفوی پوشیده بود. ما هاج و واج به صحنه نگاه می کردیم و برای چند دقیقه همگی از امتحان هنر فراموش کرده بودیم. چشم ها همه به آقای مصطفوی خیره شده بود. هیچکس از معلم خندان مهربان نمی ترسید. حال زار پسرک و همه ی شاگردان کلاس، از غصه ی کتِ نوی آقای مصطفوی بود.
اما…
اما آقای مصطفوی داشت با لبخند اشکای پسرک رو پاک می کرد.
.
این رفتار از آقای مصطفوی بعید نبود. آقای مصطفوی با همون لبخند پرمهرش توی دل ما جا خوش کرده بود. آقای مصطفوی با همون پیراهن و شلوار پارچه ای ساده که همیشه می پوشید توی دل بچه ها جا باز کرده بود. آقای مصطفوی برای قشنگ بودن اصلا نیازی به کت و شلوار نداشت. اون قشنگ ترین معلم دنیا بود.
برای ما بچه های دوم راهنمایی مدرسه تیزهوشان شهید مطهری، هیچ معلمی بهتر از آقای مصطفوی نبود. معلم باسواد درس تاریخ که عصرها وقتی از جلوی مغازه ش توی زیرزمین پاساژ رد می شدیم، وسط قفسه های کتاب غرق مطالعه بود. اون روزها بزرگترین آرزوم این بود که معلم تاریخ بشم. در واقع آقای مصطفوی بشم.
برای من توی زندگی هیچ معلمی تاثیرگذارتر از آقای مصطفوی نبوده. مادها و هخامنشیان رو فراموش کردم؛ اشکانیان و ساسانیان رو به تاریخ سپردم؛ سلسله ی امویان عباسیان سلجوقیان و حاکمان صفوی و زند و افشار و قاجار رو با بی تفاوتی در لای کتاب های تاریخ دفن کردم؛ دودمانشون رو به خاک سپردم، اما آقای مصطفوی و سلسله ی خنده هاش و حرف زدناش هر روز در من زنده ست و در محدوده وسیعی از قلبم حکومت میکنه.
معلم ها در قلب ها زندگی میکنند. معلم ها در روح و قلب نسل های بعد از خودشون تاثیر میذارند. روز معلم بهوونه ای هست که از همه ی معلم ها تشکر کنیم.
این روز بزرگ رو به همه ی معلم ها تبریک میگم. به معلم های مدرسه و معلم های دانشگاه. به همه ی مصطفوی ها..

مدیریت دانش و نظریه پرداز جنگی اسرائیل

سر کلاس مدیریت دانش بحث احساس آگاهی بود. استاد در مورد اهمیت احساس و اعتماد کارمندان سازمان به فرایندهای گردآوری و تجزیه و تحلیل دانش صحبت می کرد. استاد در حین صحبت ها برای جاافتادن موضوع مثال جالبی رو عنوان کردند.

آقای مارتین ون کرولد Martin van Creveld یهودی ساکن هلند که از نظریه پردازان و مورخان معروف جنگ هست، مقاله ای در مورد علت شکست ارتش اسرائیل از ارتش حزب الله در جنگ ۳۳ روزه دارد. این مورخ نظامی و استاد دانشگاه عبری اورشلیم در این مقاله دلیل جالبی را علت اصلی موفقیت حزب الله عنوان می کند. او می گوید: لبنانی ها احساس می کردند که حق با آنهاست و این آگاهی در تمام سلسه مراتب سازمانی آنها تزریق شده بود که حق با ماست. و برعکس سربازان اسرائیلی می دانستند که حق با آنها نیست. این حس آگاهی باعث پیروزی حزب الله لبنان شده است.

حس آگاهی یعنی از دربان سازمان تا کارمندان و مدیران میانی و سطح بالا و مدیرعامل و همه اجزاء ریز و درشت سازمان درک درستی از مدیریت دانش داشته باشند.

در واقع سطحِ آگاهیِ به اشتراک گذاشته شده بین افراد سازمان باید در سطح بسیار بالایی باشد. این مورد یکی از عوامل کلیدی موفقیت در فرآیندهای مدیریت دانش می باشد.