درباره فیلم هندی کُشتی – Dangal 2016

شاید شما هم مثل من تصویرتان از سینمای بالیوود هند ، عاشقانه های گریه دار یا فیلم های اکشن با صحنه های هندی طور! باشد. سبک صحنه های اکشن بامزه فیلم های هندی برای خودش ژانری در سینمای بالیوود شده که مدام سطح خود را ارتقا می دهد 🙂

من هم اگرچه زیاد اهل فیلم نیستم اما اگر فرصت پیدا میکردم هیچ وقت دور فیلم هندی نمی رفتم. تا اینکه چند شب پیش به توصیه یکی از سایت ها تصمیم گرفتم فیلم Dangal ساخت ۲۰۱۶ رو ببینم. بنظرم از منظر داستانی فیلم جذاب و گیرایی بود. جریان فیلم در مورد پدری است که در جوانی کشتی را به خاطر مسائل مالی رها کرده بود و حالا آرزو داشت فرزندش مدال طلای جهانی کشتی را برای هند بیاورد که دست بر قضا هر ۴ فرزندش دختر شدند 🙂

فیلم به نوعی در مورد توانمندی سازی زنان هم هست و نقدی بر جامعه هند هم دارد. روند فیلم به قدری جذاب بود که مدت زمان ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه ای فیلم را اصل متوجه نشدم!

با این همه چیزی که بیشتر از همه من رو تحت تاثیر قرار داد موزیک فیلم بود. مخصوصا آهنگ چشم ها Naina از خواننده هندی به نام Arijit Singh . از چند روز پیش تا حالا بارها گوش دادم و فکر نکنم به این زودی ها خسته بشم.

بعد از دیدن فیلم در موردش توی وب جستجو کردم و فهمیدم چهارمین فیلم پرفروش ۲۰۱۷ هست و ظاهرا خیلی سروصدا کرده. توی چین هم که حسابی ترکونده و خلاصه شرکت سازنده یعنی والت دیزنی حسابی سود کرده.

امیدوارم شما هم از فیلم خوشتون بیاد

مصرف زیاد پردازشگر در داکر ویندوز ۱۰

اخیرا هنگام کار با docker متوجه شدم که در بعضی پروژه هام خیلی کند عمل میکنه. task manager رو باز کردم و دیدم که برنامه ای تحت عنوان vmmem درصد زیادی از پردازشگر را به خودش اختصاص داده است. 

vmmem مخفف virtual machine memory management  هست و کارش مدیریت حافظه ماشین مجازی هست.

دلیل کندی داکر این بود که در پروژه هایی که تعدادی زیادی سرویس رو همزمان اجرا میکرد با کمبود رم مواجه می شد و این باعث مصرف زیاد cpu توسط vmmem می شد. 

برای رفع این مشکل در قسمت تنظیمات docker for windows  مقدار رم قابل استفاده را افزایش دادم.

آموزش برنامه نویسی به کودکان

اموزش برنامه نویسی به کودکان

من از سال سوم دبیرستان برنامه نویسی رو با qbasic شروع کردم و فرصت زیادی برای سرک کشیدن به برنامه های مخلتف و زبان های مختلف داشتم. زمانی که از دانشگاه فارغ التحصیل شدم اصلا و ابدا دغدغه کار و استخدام نداشتم و همیشه از این روند زندگی خوشحال بودم.

دوستانی را می شناسم که برنامه نویسی را از راهنمایی یا حتی دبستان شروع کرده اند. طبیعتا منظور از برنامه نویسی در اینجا نوشتن برنامه های تجاری واقعی نیست. هرچند در ابتدای کار قرار هم نیست که برنامه تجاری بنویسیم. همین قدر که ذهن ما منطقی شود و فرآیند برنامه نوشتن را درک کند بسیار مفید است.

با توجه به تجربه های بالا بنظر من هر زمانی که کودک یا نوجوان به برنامه نویسی علاقه مند شود یا بتواند علاقه مند شود، زمان خوبی برای شروع برنامه نویسی هست و طبیعتا سن خاصی را نمی شود اعلام کرد.

خوشبختانه در سال های اخیر زبان های برنامه نویسی ساخته شده اند که هدف آن ها اموزش برنامه نویسی برای سنین پایین هست. این زبان ها برای شروع و آموزش به کودکان بسیار مفید هستند.

یکی از این زبان ها scratch می باشد که توسط آزمایشگاه mit ساخته شده است. زبانی تصویری که کار با آن بسیار راحت می باشد. توسط این زبان می توان داستان تصویری و بازی و انواع فرآیندهای جذاب را طراحی کرد.

سلام دنیای وردپرس!

وردپرس

به وردپرس فارسی خوش آمدید.‌ این نخستین نوشته‌‌ی شماست. می‌توانید ویرایش یا پاکش کنید و پس از آن نوشتن را آغاز کنید!

از وردپرس خوشم میاد. قراره باهم روزای خوبی رو داشته باشیم…