غیرفعال کردن حفاظت خودکار محافظ امنیتی ویندوز ۱۰

ویندوز از نگارش ۷ شروع به ارائه سیستم امنیتی توکار و نسبتا خوبی روی ویندوز کرد. این نرم افزار که در طول سالها اسم های مختلفی از windows defender و windows security داشته، گزینه مناسبی برای اکثر کاربران محسوب می شود و آنها را از نصب نرم افزار مجزای آنتی ویروس که پر از حاشیه و مسائل امنیتی ست آزاد می کند.این نرم افزار به صورت پیش فرض فعال است و بنظر پایدار و خوب می رسد.

نرم افزار امنیتی ویندوز از یک سیستم امنیتی لحظه ای real-time protection استفاده می کند که همزمان با استفاده کاربر از فایل های مختلف خیلی سریع و آنی آنها را پردازش و از لحاظ امنیتی بررسی می کند. اگر فایلی مشکل امنیتی نداشته باشد از این مرحله رد می شود. این کار در پس زمینه و خیلی سریع اتفاق می افتد و کاربر اصلا متوجه این موضوع نمی شود.

اما اگر فایل به تشخیص این سیستم امنیتی مشکل دار باشد،‌ دسترسی به فایل مسدود می شود و به کاربر هشدار داده می شود و در مورد اقدام مناسب از کاربر سوال می شود. کاربر بنا به تشخیص می تواند فایل را حذف و یا قرنطینه کند.

تا اینجای کار همه چیز خوب است 🙂

اما اگر بخواهیم یک نرم افزار را کرک کنیم، این سیستم سریعتا فایل را قرنطینه و در مواردی حذف می کند. نرم افزارهای کرک چون فایل های سیستمی را تغییر می دهند یا در فایل های برنامه مورد نظر تغییراتی ایجاد می کنند، از نظر نرم افزارهای ضدویروس به عنوان ویروس شناخته می شوند. در حالت کلی این چیز بسیار خوبی هست. ممکن است واقعا کرک یک نرم افزار خودش واقعا یک ویروس باشد. اما اگر کرک را از سایت مطمئنی گرفته اید و یا به هر دلیلی از فایل مد نظر خود مطمئن هستید و میخواهید آن را اجرا کنید، در ادامه مطلب می خواهیم شیوه غیرفعال کردن ( موقت یا دائمی ) سپر امنیتی بلادرنگ real-time protection را اموزش بدهیم.

خب شروع کنیم

ابتدا در منوی start کلمه security را تایپ کنید تا نرم افزار windows security در لیست نمایش داده شود. با کلیک آن را اجرا کنید.

تصویر صفحه اول نرم افزار امنیتی ویندوز windows security

در نرم افزار گزینه virus & threat protection را کلیک کنید.

در صفحه Virus & threat protection لینک Manage Settings را انتخاب نمایید.

حالا می توانید وضعیت Real-Time protection را غیرفعال کنید.

توصیه جدی می شود که این گزینه را فقط موقت غیرفعال کنید و بعد از انجام دادن کارتان سریعا فعال کنید. همچنین فقط برای فایل هایی که از منبع آن مطمئن هستید این کار را انجام بدهید.

درباره فیلم هندی کُشتی – Dangal 2016

شاید شما هم مثل من تصویرتان از سینمای بالیوود هند ، عاشقانه های گریه دار یا فیلم های اکشن با صحنه های هندی طور! باشد. سبک صحنه های اکشن بامزه فیلم های هندی برای خودش ژانری در سینمای بالیوود شده که مدام سطح خود را ارتقا می دهد 🙂

من هم اگرچه زیاد اهل فیلم نیستم اما اگر فرصت پیدا میکردم هیچ وقت دور فیلم هندی نمی رفتم. تا اینکه چند شب پیش به توصیه یکی از سایت ها تصمیم گرفتم فیلم Dangal ساخت ۲۰۱۶ رو ببینم. بنظرم از منظر داستانی فیلم جذاب و گیرایی بود. جریان فیلم در مورد پدری است که در جوانی کشتی را به خاطر مسائل مالی رها کرده بود و حالا آرزو داشت فرزندش مدال طلای جهانی کشتی را برای هند بیاورد که دست بر قضا هر ۴ فرزندش دختر شدند 🙂

فیلم به نوعی در مورد توانمندی سازی زنان هم هست و نقدی بر جامعه هند هم دارد. روند فیلم به قدری جذاب بود که مدت زمان ۲ ساعت و ۴۰ دقیقه ای فیلم را اصل متوجه نشدم!

با این همه چیزی که بیشتر از همه من رو تحت تاثیر قرار داد موزیک فیلم بود. مخصوصا آهنگ چشم ها Naina از خواننده هندی به نام Arijit Singh . از چند روز پیش تا حالا بارها گوش دادم و فکر نکنم به این زودی ها خسته بشم.

بعد از دیدن فیلم در موردش توی وب جستجو کردم و فهمیدم چهارمین فیلم پرفروش ۲۰۱۷ هست و ظاهرا خیلی سروصدا کرده. توی چین هم که حسابی ترکونده و خلاصه شرکت سازنده یعنی والت دیزنی حسابی سود کرده.

امیدوارم شما هم از فیلم خوشتون بیاد